INFORMACIJA KELIAUTOJAMS

 

D.U.K.

 

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis?  – nereikia

 

Ar reikia atlikti tyrimo dėl COVID-19 ligos, net jei asmuo nėra vakcinuotas ar persirgęs? – nereikia

 

Ar reikia pildyti anketą vykstant į Lietuvą? – nereikia

 

Daugiau informacijos: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1

 

Ar pasiskiepijus COVID-19 vakcina galiu patekti į šalį be papildomų apribojimų? Taip, į Sakartvelą leidžiama atvykti visiems užsienio šalių piliečiams, kurie turi įrodymą, jog jie buvo paskiepyti Covid-19 vakcina (dvejomis dozėmis arba viena Johnson&Johnson vakcinos doze).

 

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Vakcinuotiems  (dvejomis dozėmis arba viena Johnson&Johnson vakcinos doze) – nereikia. Nevakcinuotiems – taip, Lietuvos piliečiai, atvykstantys į Gruziją, privalo turėti neigiamą PGR (angl. PCR) testą, atliktą ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį

 

Kokį dokumentą reikia pateikti kaip įrodymą dėl vakcinos? – Reikia persisiųsti ES skaitmeninį COVID pažymėjimą. Jį galima parsisiųsti jungiantis per portalą https://www.esveikata.lt spaudžiam prisijungti, identifikuojamės ir prisijungus dešinėje lango pusėje apačioje rasite COVID pažymėjimą, kurį reikės parsisiųsti, jį reikės pateikti pasienyje.

 

 

INFORMACIJA DĖL REIKALAVIMŲ PASIENYJE DĖL COVID

 

 

Reikalavimai atvykstantiems oro transportu:

 

  • Pasiskiepijusiems bei turintiems tai patvirtinančius dokumentus papildomi reikalavimai netaikomi.
  • Paskiepytiems viena PSO patvirtintos vakcinos doze (nuo vakcinavimo datos turi būti praėję 14 dienų) po persirgimo COVID-19 liga (teigiamas PGR testas per paskutines 100 dienų) ir turintiems tai patvirtinančius dokumentus reikia pateikti ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto Covid-19 PGR testo neigiamą rezultatą. Šis reikalavimas netaikomas vaikams iki 10 metų amžiaus.
  • Persirgusiems COVID-19 liga asmenims reikia pateikti ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto Covid-19 PGR testo neigiamą rezultatą. Šis reikalavimas netaikomas vaikams iki 10 metų amžiaus.
  • Nepasiskiepijusiems asmenims reikia pateikti ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto Covid-19 PGR testo neigiamą rezultatą. Šis reikalavimas netaikomas vaikams iki 10 metų amžiaus.

 

Siekiant valdyti COVID-19 (koronaviruso) paplitimą, Sakartvele galioja reikalavimas dėvėti apsaugines veido kaukes uždarose patalpose (viešuose liftuose, prekybos centruose, grožio salonuose, švietimo institucijose, viešajame transporte, įskaitant taksi, autobusus ir metro). Už taisyklių nesilaikymą numatytos baudos. Reikalavimas dėvėti kaukę netaikomas vaikams iki 6 m. ir asmenims, turintiems kvėpavimo takų problemų ar kai kuriuos kitus sutrikimus, dėl kurių negalima dėvėti kaukės.

 

Įeinant į viešas uždaras erdves būtina laikytis atstumo nuo kitų asmenų.

 

Šiuo metu visoje šalyje panaikinti ribojimai parduotuvių ir prekybos centrų, atvirų ir uždarų turgaviečių, mokyklų, restoranų, kavinių, tarpmiestinio ir viešojo miesto transporto, viešbučių, keltuvų slidinėjimo kalnų kurortuose, sporto klubų, vaikų pramogų centrų, teatrų, koncertų salių bei muziejų veiklai.

 

Panaikinti 2021 metų gruodžio 1 d. įvesti „žalieji pasai“.

 

Esant Sakartvele ir pablogėjus sveikatai, ypač pajutus COVID-19 simptomus, rekomenduojama skambinti:

 

Skubios pagalbos telefonu 112

Sakartvelo sveikatos apsaugos ministerijos karštąja linija 1505

 

DRAUDIMAS

 

Keliaujant Sakartvele ypač svarbu pasirūpinti tinkamu kelionės sveikatos draudimu, nes vietos sveikatos įstaigos gali kainas nustatyti savo nuožiūra ir užsienio piliečiams jos paprastai būna didesnės.

 

Draudimą galite įsigyti https://www.draudimas.lt/kelioniu-draudimas

 

 

Atkreipiame dėmesį, kad keliaujantys prisiima visą atsakomybę dėl galimų išlaidų, jei būtų reikalingas specialus gydymas susirgus COVID-19 (koronaviruso infekcija), ir grįžimo į Lietuvą išlaidų. Įprastinės draudimo sąlygos šių išlaidų nedengia.

 

Daugiau informacijos:

https://keliauk.urm.lt/location/sakartvelas-gruzija

 

 

KELIONĖMS Į ŠIĄ ŠALĮ TINKAMI DOKUMENTAI 

 

  • Lietuvos Respublikos pasas
  • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

VIZOS NEREIKIA 

 

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose. 

 

Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai Sakartvele be vizos gali būti 365 dienas per metus.

Šiuo metu į Sakartvelą galima keliauti turint tik asmens tapatybės kortelę (ATK), tačiau, jei skrydis netiesioginis ir vykstama tranzitu per kitas valstybes, esančias ne Šengeno erdvėje, būtina pasitikrinti, ar tranzito valstybės pripažįsta ATK. Sakartvele Lietuvos Respublikos paso gali prireikti keičiant pinigus bankuose, prireikus gydymo paslaugų ir t.t., todėl rekomenduojama (nebūtina) papildomai su savimi turėti ir Lietuvos Respublikos pasą.

VALIUTA – Gruzijos valiuta – laris (GEL).  1 EUR = 3,20 larių. Valiutos kursas svyruojantis, prieš keliaujant geriausia pasitikrinti. Išsikeisti eurus į vietinę valiutą galite atvykę į Sakartvelą, čia gausu pinigų keityklų, prieš tai reikėtų pasidomėti koks kursas ir palyginti kurioje keitykloje jis geriausias ir pažiūrėti ar taikomas keitimo mokestis.

Turite klausimų?
Parašykite mums.